סידורי קבורה – מה לעשות ? עם מי לדבר ?


 סידורי קבורה : כשהכול מסופק תחת קורת גג אחת

הידיעה על פטירת אדם יקר לנו מכה אותנו כרעם ביום בהיר, גם כאשר יקירנו חי על ערש דווי המכה לאבדו היא קשה מאוד וכאן, ברגע הכואב הזה, אנחנו כמשפחה קרובה נאלצים, בזמן קצר מאוד, לארגן את סידורי הקבורה מול המוסדות, להודיע בדבר מותו לבני משפחה ולחברים, לארגן את הלווייתו שתהא זו מכובדת וראויה לכבודו. כיצד עושים זאת ? למי פונים? מה עושים? האם כדאי להכתיב את תכני ההלוויה ? ועוד שאלות רבות צצות בזמן שכאב האובדן הוא שאופף אותנו סביב
וכל רצוננו הוא לשבת ולהתייחד עם זיכרון היותו וכיצד עלינו ללוותו בדרכו האחרונה.
פניה ל'דרך אחרת' תפתור את כל הבעיות ותענה על כל השאלות. 'דרך אחרת' מתמחה באירועים מהסוג הזה ובעזרת ניסיונה הרב תעשה את כל סידורי ההלוויה ביעילות ובמסירות רבה תוך יצירת קשר שוטף עם המשפחה לתכנון טקס הלוויה מכובד וראוי ליקירם. 'דרך אחרת', בזמן הקצר שברשותה מסדרת את כל סידורי הקבורה מול המוסדות, מודיעה לבני המשפחה והחברים על מועד ההלוויה, מארגנת, יחד עם המשפחה בהתאם לדרישותיה את התכנים וסדרי הטקס, מכינה את הארגון הלוגיסטי בבית העלמין הכולל הצללה/מחסה, כיסאות, מים, הגברה, הנחיה, מולטימדיה, רב לטקסים דתיים, פרחים וחלוקי נחל להנחה על הקבר וכל זאת לקבלת טקס הלוויה מכובד וראוי.

 

לא נתקשה להגיד כי הסידורים לקראת קבורתו של אדם יקר יכולים לדרוש לא מעט מאמץ ולא מעט זמן מכל אדם. מאחר ואנו מבינים כי מדובר גם ברגע קשה מאוד עבור מי שצריך לטפל בקבורה של אדם יקר, הרי שנבין מיד עד כמה סידורי קבורה שיאורגנו בצורה מדויקת ומהירה ע"י מי שעוסק בכך, הם בעלי ערך רב.

מאחר והיום אנו חיים בעולם שבו מסופקים שירותים ייחודיים ואישיים יותר מאשר בעבר הרחוק, הרי שאנו יכולים ללמוד עד כמה יש אפשרות לערוך את הסידורים לקראת הקבורה בצורה מרוכזת תחת קורת גג אחת. זה מה שעושה חברת "דרך אחרת" למי שרוצה לראות כיצד טקס הקבורה וההכנות אליו נערכים ללא כל עיכוב.

 

מתייחדים עם הנפטר ללא דאגות מיותרות

הדבר היחיד שרוצה אדם שנפטר לו קרוב חשוב הוא להתרכז באבלו ולהתפנות להנצחתו המיידית של האדם שנפטר. דבר זה מדגיש בפנינו עוד יותר עד כמה סידורי קבורה המאורגנים במקום אחד ומכסים על כל מה שצריך בכל הקשור למעמד הקבורה, הם כאלו שאין להקל בהם ראש ושכדאי מאוד לשקול אותם בחיוב.

אם אפשר באמצעות שירות של סידורי קבורה מרוכזים להתפנות לחלוטין להתייחדות עם הנפטר, הרי שנראה כי אין מה לסרב לכך. לאחר שנים רבות במחיצת אדם שנפטר, הרי שזה ראוי וברור שצריך לפנות כל דקה לרגע ההתייחדות שבו מעבירים את הנפטר היקר למנוחת עולמים בצורה המסודרת ביותר.

אפשרות שרבים שוקלים אותה בחיוב
אנו יכולים לראות כיצד לאורך השנים מבינים אנשים רבים את הנחיצות של ארגון הקבורה ע"י מי שעוסק בכך בצורה יומיומית. אחרי הכול, אין כל צורך להתעסק עם לא מעט פרטים ועם גורמים שונים ביום שבו נפרדים בצער רב מאדם יקר ומתחילים להתאבל על לכתו מהעולם שלנו לעולם שכולו טוב.

לכן, אם יש רבים ששוקלים היום בחיוב את האפשרות המצוינת של סידורי קבורה מאורגנים, הרי שחשוב להציע את השירות בצורה מקצועית ואישית כמה שיותר. זאת כדי שכל אחד יוכל לקבור אדם יקר בדרך שבה לא חסר שום דבר במהלך ההלוויה, וכל רצון או צורך של המשפחה ימולאו בצורה מושלמת במהלך ההלוויה.