סידורי הלוויה

סידורי הלוויה: עבודה מסודרת מול המוסדות הרלוונטיים

ביום הכואב הזה, בו אתה מקבל את ההודעה המרה על פטירת יקירך, השמיים נופלים וכל כולך עסוק באבל הנורא ובאובדן ודווקא ברגעים אלה אתה צריך לעזוב את הרגשות בצד ולהתחיל, בזמן מאוד קצר, הן לבצע הליכים בירוקרטיים מול מוסדות המדינה והן לתכנן טקס הלוויה מכובד ליקירך כאשר בזמן הקצר הזה יש להודיע גם לקרובי המשפחה והחברים בדבר הטקס, מועדו ומיקומו – קשה לעשות זאת ולעיתים גם לא מוכר.
'דרך אחרת' הינה חברה המתמחה בארגון הנושאים הללו, היא בעלת המיומנות לבצע זאת בזמן הקצר באופן מקצועי, מכובד, אחראי, ומותאם לצרכי המשפחהואתה ומשפחתך יכולים להתייחד עם הכאב ולחשוב על תכני הטקס.

 

הלוויה היא רגע קשה שחייב לעבור בצורה מושלמת על מנת למנוע אי נעימות או עוגמת נפש הן מבני המשפחה והקרובים של האדם הנפטר והן מכל מי שלוקח חלק בטקס הכואב והבלתי נמנע הזה. לכן סידורי הלוויה הם דבר חשוב מאוד מאחר והם מדגישים עד כמה כל רגע בטקס עובר בצורה השלווה ביותר על מנת שכולם יוכלו להתייחד עם כאבם.

 

חשוב להבין עד כמה סידורים כאלו דורשים עבודה מול גורמים שונים בצורה אחראית ורצינית. בין אם מדובר בהתנהלות מול בית החולים בו נפטר אדם מסוים, ובין אם מדובר על המהלכים השונים מול משרד הבריאות, מול משרד הפנים וכמובן מול חברה קדישא, הרי שרק פעולות מסודרות ומאורגנות יאפשרו עריכת הלוויה כנדרש.

 

יידוע ופרסום מועדי ופרטי ההלוויה

במהלך של סידורים כאלו יש לא מעט דברים לבצע ואסור לשכוח אף פרט. כך, לא רק העברת גופתו של הנפטר לחדר הקירור או לבית הלוויות היא דבר חשוב מאוד, אלא שיש לזכור גם כי הכנת מודעות אבל, תלייתן ואף פרסום לעיתונות לעתים הם חלק מאותם סידורי הלוויה שיכולים לא מעט פעמים להקשות על קרובי הנפטר.

 

היום אנו רואים כיצד בזכות חברת "דרך אחרת" אין צורך לעמוד בעומס הנפשי והפיסי שמציגים לקרובי הנפטר סידורי הלוויה. זאת מאחר וגוף מסודר שמציג רצון אמיתי להיות עם אנשים שונים בכאבם הגדול ביותר, יכול לספק את כל הדברים הנ"ל יחד עם יצירת קשר ויחד עם הודעות אישיות לגבי מועד ההלוויה ומיקומה.

 

הטיפול הנוסף שמסייע לאבלים

אם עוברים על רשימת דברים שיש לעשות בטרם מביאים אדם מסוים לקבורה, הרי שנראה כי יש מספר משימות חשובות שבלעדיהן לא תהיה אף הלוויה מכובדת. כדי למנוע תקלות מיותרות וכדי ללוות אדם בדרכו האחרונה בצורה מרגשת באמת, יש לדאוג לעתים גם לאפשרויות הסעה לאלו שמתכוונים להגיע להלוויה.
יחד עם שירותי הסעה בהתאם למיקום ההלוויה ולמספר האנשים שצפויים להגיע אליה, אנו רואים גם עד כמה היבטים נוספים של סידורי הלוויה יכולים לתרום למסע הלוויה שקט ככל שניתן. זאת בזכות שמירה על ביתם של קרובי המשפחה של הנפטר במהלך ההלוויה, ואף ניקיון רציני של הבית לקראת הגעתם של אלו שיישבו שבעה ואלו שיגיעו לכבד אותם בנוכחותם.