הנחיית הטקס

בתום כל טקס, כאשר הקהל מתפזר ונשארים בני המשפחה הקרובים ביותר והם מביעים בפני את רגשותיהם ומה שחוו בטקס, ליבי מתרחב, המצברים מתמלאים בתוכי מחדש והקול הפנימי שב ואומר לי "יפעת את מגשימה את השליחות אליה פנית כאשר בחרת לעסוק בנושא הכאוב הזה"

רוצה לשתף אתכם במספר תודות שקיבלנו במהלך שנות העשייה שלנו ב'דרך אחרת',

בוקר טוב לך יפעת, יקרה…
כשברקע מתנגן לו השיר המרגש והיקר  'יש מקום'… ו'בית אבי'… (של יקירנו הזמר יהורם גאון), כל כולי התרגשות
והתפעלות מסרט ההנצחה, וכן…הדמעה בקצה העין ושעת החסד שניתנה לי בבוקר של יום זה לראות, לשמוע ולחוות מחדש את הערב הבלתי נשכח… והמרגש כל כך… ממש מרטיט את הלב והנשמה וזה הזיכרון הכי נפלא שנשאר לנו מהמסע המשותף והמיוחד השנה…
אין מילים בפי להודות לך על הכל…ואכן הצלחת לקחת אותי אל המקום הנכון…
ו…'יש מקום' כזה עם זיכרון טוב ב'דרך אחרת' ובטוב טעם לקחת אותי רחוק…
והצלחת לרגש אותי המון…
 רק הבוקר התיישבתי לראות בפול-ווליום…מרגש, מדהים
ומיוחד במינו, אז יש לי מקום
לברוח אליו עם בוא הזיכרון…   תבורכי בכל!!!

"את יפעת פגשנו בשעה הכי קשה שיכולה להיות. מנסים למצוא איזון בין האבל הפרטי שרוצה להתכנס בתוך עצמו לבין הרצון "להפיק" לוויה אלטרנטיבית כפי שהנפטר היה רוצה. ברגישות, במקצועיות ויעילות יפעת פשוט הייתה הייתה שם בשבילנו. דואגת, זמינה, קשובה ואחראית. היינו בידיים טובות. את הטקס שארגנה לא נשכח לעולם."

בבסיס העשייה שלי, כמנהלת ה"עמותה להעצמה כלכלית לנשים", אני מעצימה ומאפשרת לנשים ככלל, ולאלו מעוטות היכולת בפרט, לחיות את חייהן ביתר כבוד, בהערכה וסיפוק עצמי, במישור הכלכלי והאישי כאחד.
בעשייתה של יפעת בורקין אני מוצאת סוג של הקבלה, באופן שאפשרה לאמי, (שחוותה בהדרדרותה הפיזית חוסר אונים ואיבוד יכולותיו הבסיסיות של האדם), וכמו כן גם לקרוביה ולחבריה, להיפרד וללוות אותה בדרכה האחרונה.
קרא עוד…

אנו זוכרים את הרגעים הקשים מנשוא בהם היינו בחדר בית החולים מאיר,  בנותיי ארוסיהם ואני מסביב למיטת חוליה של  קורין-אימם.  גסיסתה הייתה איטית ובלתי נתפסת  בעיקר בשל גילה הצעיר ומהירות ואכזריות התפשטותה של המחלה. ידענו שימיה של קורין ספורים  ורצונה בקבורה חילונית.

קרא עוד…

ברצוננו להודות לך ולכל צוות דרך אחרת על הטקס המרגש לליווי בן זוגי אבינו ואחי בדרכו האחרונה. כאיש חילוני, רצינו שטקס הקבורה של אבינו ישקף את תפיסותיו וחייו ויחד עם זאת שאכן תהיה קבורה יהודית. אין זה פשוט במציאות של ישראל כיום ואת הצלחת לקחת את ההרגשות שלנו , של בת זוגתו ואחותו  ולתרגם אותם לטקס שלא נשכח לעולם וכל זאת תוך פחות מיממה.

קרא עוד…

יפעת יקירתי, תודה לכם על התמיכה וההבנה , שלב בחירת המצבה אינו פשוט כלל אבל אתכם זה פשוט זרם בזכות הנעימות, ההבנה והרגישות רבה שלכם לנושא.
המצבה יצאה בדיוק כמו שרצינו ומעבירה את רוחה של חמותי.
השרות היה מצוין לשלושים המצבה הייתה מוכנה ואפילו עוד קודם לכן.
המקצוענות והניסיון שלכם בהחלט באים לידי ביטוי.

קרא עוד…

יש רגעים בחיים שבאים אלינו בלי שום התראה. מפתיעים אותנו, ותופסים אותנו ברגע של חוסר תפקוד, עצב וחוסר אונים.
יפעת בורקין הייתה שם בשביל לעזור לבת דודתי. התקשרה אליה, דאגה לבדוק איפה עומדים הסידורים לפני קבורה, לקחה את האחריות עליה ובזמן קצר ארגנה את כל הבירוקרטיה ואת הסידורים הנותרים. מה שנותר למשפחה היה רק להיפרד מהיקר להם.
קרא עוד…

יפעת ובעלה היו בשבילנו מיד עם קבלת הבשורה המרה. הם ליוו אותנו לכל אורך הדרך ברגישות ובהבנה. הזמנו אצלם מצבה והם ביצעו אותה לשביעות רצוננו המלאה. אם אמא שלי הייתה שבעת רצון, אז באמת שהמצבה יצאה בצורה המיטבית. גם הרב של חברה קדישא אמר שרמת הגימור הייתה גבוהה מאד. הם היו פתוחים עבורנו וקיבלו את כל ההערות בצורה יפה ובלי תוספת במחיר. לסיכום – הם היו לרשותנו כל הזמן וביצעו את כל העבודה לשביעות רצוננו המלאה. תמיד טוב לדעת שיהיו עבורך אנשים במיוחד ברגעים קשים כמו אלה. תודה !!!

יפעת ידועה בשירות ליווי משפחות בשעת צערן.
בעלה של יפעת, שגיא, דור שלישי ידוע מאוד בעירנו לבוני מצבות גם משפץ אותן.
ביקשתי ממנו שיפוץ וצביעה מחדש של המצבה של סבתא שלי.
שגיא חידש אותה כאילו רק אתמול הונחה, בזריזות ומקצועיות האופייניים לו.
תודה על השירות.

דולה לליווי משפחה (כך חנה גרינבוים מכנה את יפעת) ואני נוכחתי לראות את יפעת בעבודה עם משפחה שאיבדה את יקירה.
ברגישות אין קץ ובכבוד רב הנחתה יפעת מעמד פרידה מאב המשפחה.
את התודות שקיבלה יפעת מהם על הליווי חוויתי בעצמי באותו המעמד והתרגשתי בשבילה.
השירות שלך חיובי וחיוני למשפחות בשעת צערן.

בערב יום כיפור הלך לעולמו אבי היקר. 
יפעת בורקין נחשפה לסטטוס שהעליתי בפייסבוק ומיד במוצאי יום הכיפור הציעה עזרתה בהערכות להלויה וכל מה שסביב הנושא. העזרה והטיפים שלה סייעו לי רבות בשעות הקשות ובכלל זה בהתנהלות מול חברה קדישא, הדפסת מודעות אבל וכו'.
את המצבה הזמנתי מ"בורקין מצבות" ושגיא בורקין נתן לי שרות מקצועי ביותר. המצבה היפה הוצבה, מבעוד מועד, בבית העלמין בתל רגב לקראת טקס גילוי המצבה באזכרה במלאת 30 יום לפטירה.
אני ממליץ בחום על יפעת בורקין כבעלת מקצוע מהשורה הראשונה בתחום ליווי משפחות ועל בורקין מצבות כעסק בעל מוניטין וקבלות מוכחות בתחום.

ברגעים קשים בחיים טוב שיש את יפעת ושגיא.
פניתי ליפעת כבר במהלך השבעה והיא הגיעה עם שגיא וברגישות רבה ישבו איתנו לבחירת מצבה תוך הסברים על כל הנושא והמנהגים המקובלים. הם היו נעימים, סבלניים, נתנו מחיר הוגן . המצבה היתה מוכנה כבר לפני ה -30. לשביעות רצוננו המלאה.
הכל בצורה מקצועית ודייקנית ביותר, כולל שיפוץ מצבה נוספת.
המון תודה על שירות מצוין ורגישות רבה ברגע לא פשוט בחיים.
אתם ממש עושים עבודה שהיא שליחות.

יפעת יקרה
זכיתי!
זכיתי להכיר ולעבוד עם אישה כמוך.
מעבר לאישיות הכובשת,הרגישה והאמפטית, את מקצוענית,אסרטיבית ומנהלת עסק לא פשוט של הפקת טקסי לוויה וליווי אנשים בדרך לפרידה הסופית מיקירהם בצורה מושלמת.
חויתי את עבודתך גם מאחורי הקלעים וגם בפועל.
את מעבירה את הטקס בצורה כלכך מכובדת,כלכך רגישה,הכל מתוקתק עד הפרט האחרון.
נשמע מצחיק להמליץ על מפיקת לוויות אבל אין לי ספק שכשאני אלך לעולמי יום אחד, היתי רוצה שאחת כמוך תעזור ליקיריי להתמודד ולהפרד.
ישר כח!!!

לפני כחודש ימים אבדנו חבר מאוד טוב באופן פתאומי. ברגעים האלה, כשהמילים נגמרות, וקשה להציע נחמה למשפחה שנותרה, בחרתי לפנות ליפעת ולנסות להציע את עזרתה למשפחה.
יפעת הרימה מייד את הכפפה, וברגישות ועדינות אין קץ התקשרה לחברתי, הציעה לה את עזרתה, נתנה לה עצות וטיפים להתמודדות, הן בקטע הרגשי והן בקטע הפרקטי. היא המשיכה לעקוב דרכי אחרי התמודדות המשפחה, וממשיכה לעשות זאת כל העת, זאת- ללא תמורה כלשהי. יפעת- את מלאת רגישות ונתינה, אמפתיה והכלה, וללא ספק נמאת במקות שיועד לך. תודה!

יפעת היקרה, הפוסט שהעלת מאד מרגש וכן, לאור הכרותי איתך אני בטוחה שאת נותנת את כל כולך ובמסירות והדאגה שראויים למצבים כאלו. ומשהו אישי…את ובעלך תישארו תמיד קשורים לליבי עקב המצבה הכל כך מיוחדת. העץ, השורשים, הבסיס, היציבות והתכונות הנהדרות של אילן חקוקים באבן העדינה שיצר שגיא בדרכו הנעימה והשלווה

ותרומתי הקטנה לכם: את יכולה לשתף את מה שכתבתי

יפעת יקרה,

אני מבקשת להודות לך על הטקס המכובד שהכנת לאזכרת השלושים של אבי. בזכות היסודיות, החוש האסתטי והשפה יצרת טקס מכובד ותבונתך הייתה לי לעזר רב בשעה קשה זו.

את אדם הוגן ונעים הליכות, אוזנך קשובה והתנהלותך ראויה לציון.

משפחות שישכילו להיעזר בשירותייך, יוקל אבלם ותוקל שעתם.

קרא עוד…

בשמי ובשם משפחתי אני מבקש להודות לך על הסיוע אותו הענקת לנו ביום קשה במיוחד. אין זה קל לאבד אם בכל גיל, והעובדה שלא נאלצנו לעסוק "במנהלות" והיינו פנויים להיות יחד כמשפחה, הייתה חשובה לנו מאוד והקלה במעט על כולנו. בנעימות רבה, רגישות וסבלנות ארגנת הלוויה מכובדת, כל מה שביקשנו היה מאורגן באופן מדויק וגם המלצותייך הוכיחו את עצמן.אנו מודים לך שאפשרת לנו להביא את אימנו למנוחות באופן כה מכובד.

יפעת יקרה,

ברצוני להודות לך מעומק לבי על הטיפול המסור, האישי, הקשוב, הרגיש, המקצועי,  בכל הנוגע לטקס הבאתו של אבי המנוח למנוחת עולמים, בבית הקברות הישן של רמת השרון בצומת מורשה. הכל היה כפי שהבטחת ולמעלה מזה: ההצללה. הכיסאות. בקבוקי השתייה. זרי הפרחים. חלוקי הנחל. המוזיקה. מערכת ההגברה המצוינת.  ראיתי איך הקפדתם על חלוקת בקבוקים לבאי הטקס  (בעיקר הקשישים) שחס וחלילה לא יישאר מישהו צמא בסביבה. ראיתי את ההתרגשות האישית שלך. מבחינתי זה לבד היה הרבה מעל ומעבר למה שציפיתי. אני מאחל לך ולבעלך שהיה שם אתך כל הזמן, שתזכו לעשות את המצווה הזאת עוד הרבה שנים. תודה רבה.

יפעת יקרה,
בתוך ההלם והכאב, בשעה שהיתה בוודאי הקשה ביותר בחיי, היתה שנייה של "הארה": השנייה בה נזכרתי בשמך ובשירות המיוחד שאת מעניקה.
ליווית אותי בשעה איומה עבורי, עזרת לי "להתאפס", הצלחת בדרכך הנעימה לגשר בין החברה קדישא לרצון שלי ושל משפחתי. יצרנו יחד שילוב של טכס מאוד רגיש ומאוד מכבד. ברגישות ובנועם עזרת לי להתמודד עם הנורא מכל.

במקום של אובדן, כאב וצער יש גם נקודות של אור… יפעת ושגיא הם ללא ספק אור גדול!
הרבה אמפתיה, המון חום ורגישות
ומעל הכל שירות מצוין
שלא נדע צער אבל בשלב הזה כדאי שנכיר את יפעת ושגיא