מוות של אדם יקר הוא אירוע קשה מאוד עבורנו, תחושת האבדון שלא נפגוש אותו יותר מכניסה אותנו לעצב גדול ומצב של שבירה של הלב ושל הנפש. באותו הזמן עלינו להשאיר בצד את התחושה הזאת ולהתחיל להתרוצץ בין המוסדות בכדי לנהל את סידורי ההלוויה, קביעת מועדה וקיום טקס משמעותי שיהווה את דרכו האחרונה של יקירנו.

הדבר הינו קשה ביותר ואנו משאירים את העשייה לקרובי משפחה לא מהדרגה הקרובה ובכך לא מכניסים להלוויה את רוחו של הנפטר, לא באים לידי ביטוי פועלו ורצונותינו כמשפחה הנפרדת מיקירה.

היום ניתן לעשות זאת אחרת !

'דרך אחרת' היא האחת שתהיה קשובה לכל בקשותיכם ורצונותיכם לגבי הטקס ותכולתו בד בבד תנהל בצורה מהירה, מקצועית ורגישה את ההתנהלות מול המוסדות להכנה לקראת טקס ההלוויה. כל זאת תעשה בקשר רצוף אתכם עם רגישות ושמירה על פרטיותכם ותסייע לכם להתרכז באבלכם הכבד.

'דרך אחרת', בזמן הקצר הזה שבין פטירת יקירכם והבאה לקבורה בישראל, תדאג לכל סידורי הקבורה מול המוסדות, תיידע את המשפחה והחברים על מועד ההלוויה, תבנה יחד עמכם את תוכנה וסידרה של ההלוויה ותדאג כמובן לכל הקטע הלוגיסטי של הצללה/מחסה, כסאות, מים, מערכת הגברה, הנחייה, פרחים וחלוקי נחל להנחה על הקבר הטרי ועוד.


זה לא הרגע להיות לבד

יש זמנים בהם אנו מאוד לא רוצים להיות לבדנו. אם מתסכלים על היבטים שונים של פטירתו של אדם יקר, אנו רואים כיצד רבים לא רוצים להיות לבד בין אם מדובר על האבל עצמו ובין אם מדובר על ההכנות השונות שצריך לעשות להלוויה הקרבה. כך, הכנות להלוויה שמוצעות כשירות ע"י חברה העוסקת בתחום הן פתרון מצוין.

חשוב להדגיש את העובדה שהיום יש המון שירותים שכלל לא היו קיימים בעבר. זאת מאחר והיום רבים מבינים שאין צורך לבצע פעולות מסוימות בצורה אוטומטית, אם נגדיר זאת כך, ולסבול מכך. לגבי הלוויות, אם מישהו יכול לסייע בכך מקצועית, הרי ששווה לשלם על כך וללוות אדם יקר למנוחתו האחרונה בצורה מספקת יותר.

יש מי שידאג לכל מה שצריך

פנייה לחברה שעוסקת בתחום זה ומציעה את שירותיה בצורה מכובדת ורצינית מאוד מראה כבר מהרגע הראשון כיצד היא באמת יכולה לדאוג לכל מה שצריך בכל הקשור להלוויה. מדובר על היערכות מלאה והיכרות עם הגופים השונים הממונים על הכנות להלוויה כדי שהאבלים יתפנו לאבל שזה עתה עוטף אותם.

קבורה במדינת ישראל יכולה להיות עניין מהיר וחלק הרבה יותר, ובכך להפחית מעט מהעומס הצפוי לאלו שנכנסים עכשיו לתקופת אבלות. זאת אם אפשר להסתמך על מי שבקיא בכל הפרטים ויודע כיצד לעבוד על העניינים השונים של הכנות להלוויה מבלי שיצטרך לשאול את האבלים שאלות רבות או להזדקק לעזרתם.

ירידה חשובה עד לפרטים הקטנים ביותר

מדי יום נערכות בישראל קבורות במספרים שונים של אנשים שונים. אין ספק שקל להסתכל מהצד ולהגיד שמדובר על תהליך מוכר ופשוט שאין כל סיבה שהוא לא יבוצע בצורה מדויקת ומיידית. אך בלא מעט מקרים אנו גם יכולים לראות כיצד מדובר על קושי מסוים לבצע הכנות להלוויה בשל סיבות כאלה ואחרות של האבלים.

אם יש גוף רציני שלוקח את הכול לידיים, כמו שאומרים, ולא משאיר שום דבר בידיהם של האבלים, הרי שניתן להבין בצורה רצינית עד כמה הן העברת הגופה, הן ארגון חלקת הקבר, הן אמירת קדיש בעת הקבורה, והן עריכת טקס אישי בהתאם לרצונם של בני המשפחה, הם דברים שיוצרים פרידה מרגשת יותר מהנפטר.