הכנות להלוויה הוא לא דבר של מה בכך, האדם, בפרק זמן מאוד קצר צריך לנהל סידרת מהלכים שלמה ומסורבלת מול מוסדות המדינה בזמן הקצר ביותר ועוד בו בזמן הוא אבל על מות יקירו. ההכנות להלוויה שזוהי בעצם דרכו האחרונה של יקירו שהלך ממנו בטרם עת, לעיתים גוזלות את הזמן היקר של תכנון הטקס והפיכתו לטקס הלוויה מכובד וייחודי בעבור הנפטר.

במקום שיתייחד עם זכרו של הנפטר מוצא עצמו האדם מטפל בנושאים בירוקרטיים וכן הזמנה ויידוע כלל האנשים שהכירו את הנפטר החל ממשפחתו הקרובה והרחוקה וכלה בחבריו מכל המקומות שאסף עם השנים.

היום ניתן לעשות זאת אחרת.

כל שעליו לעשות הוא לפנות עם הפרטים הראשוניים ל'דרך אחרת' והם בעזרת ניסיונם הרב והעשיר יוכלו לנהל את כל סידורי ההלוויה מול המוסדות, לקבוע מועד הלוויה וליידע את המשפחה והחברים, לדאוג להבאת הנפטר לבית העלמין, להצללה/מחסה, כסאות, הגברה, פרחים וחלוקי נחל להנחה על הקבר הטרי וכן לתכנן עם המשפחה מבעוד מועד על התכנים שיכלול הטקס המכובד הזה.

רבים מבינים שניתן להיעזר בגורם חיצוני

אם בעבר כל מי שנפטר לו אדם יקר היה צריך לעשות לבד את כל הסידורים וההכנות להלוויה הקרבה, הרי שהיום התמונה שונה לחלוטין וכל אדם יכול לראות כיצד הוא יכול לעסוק בצורה ממוקדת באבלו הקשה מבלי לדאוג לעניינים טכניים שונים. היום הכנה להלוויה היא דבר שכדאי מאוד לבדוק את האפשרות הנוחה שהוא מציג.

אין ספק שרגע הפרידה מאדם יקר שהלך לעולמו הוא כזה שמצריך כוחות עילאיים מכל אדם. לכן הקדשת כל הכוח לעמידה על הרגליים לאחר הפטירה היא משהו שמדגיש עד כמה שירות של הכנות מסודרות לקראת הלוויה הוא כזה שהופך להיות נדרש הרבה יותר וכזה שמעניין לא מעט אנשים בישראל בשנים האחרונות.

ניהול נכון של הפניות לכל הגופים הרלוונטיים

רגע הפטירה הוא לא רק רגע קשה מאוד בכל הקשור לעזיבתו של אדם יקר, אלא שבכל רגע שבו צריכים לפנות למוסד מסוים עולה תמונתו של הנפטר מול העיניים וצפים זיכרונות שקשה לעמוד בהם בזמן שיחה עם נציג של חברה מסוימת או של מוסד ממשלתי כלשהו. לכן הכנה להלוויה ע"י חברה שמתמחה בכך היא מהלך חכם.

בין אם מדובר על גישה אישית ונינוחה מול מישהו שאיבד זה עתה את יקירו, ובין אם מדובר על פנייה מדויקת ומהירה לגורמים הרלוונטיים כמו בית החולים, משרד הבריאות, חברה קדישא, ומשרד הפנים, קל לזהות עד כמה שירות איכותי של הכנה להלוויה מציג ניהול נכון וקל יותר לכל גוף שהינו רלוונטי להלוויה הקרבה.

אפשרות לנשארים להיפרד בכבוד מיקירם

אלו הנשארים מאחור לאחר שאדם יקר הלך לעולמו מלאים תחושות שמקשות עליהם בצורה מיידית, והם מנסים לעשות את הכול על מנת לראות כיצד הם יכולים להיפרד סופית בצורה מכובדת ומלאה ממי שהיה איתם שנים רבות. מדובר על יצירת אפשרות לנשארים מאחור להיפרד מיקירם ללא התעסקות בדברים חומריים.

בזכות שירות אישי וקפדני מאוד של הכנה להלוויה אפשר באמת לעשות את הפרידה כפי שרוצים עם כל הרגש ועם כל תשומת הלב. נראה כי רגעים אחרונים אלו עם אדם שעתיד להיקבר בקרוב מאוד, משפיעים רבות על אנשים שלאחר שנים מספר מבינים שעשו בחוכמה כשהתפנו להיפרד בצורה אישית וממצה באמת.