ארגון הלוויה

ארגון הלוויה: סיוע חשוב ברגע שנפטר אדם יקר

משפחה החווה אובדן של אדם יקר לה נאלצת, לצערנו, מיד עם היוודע מותו, להתמודד עם ארגון הלוויה עם כל הבירוקרטיה סביב ארגון ההלוויה במקום להתייחד עם זכרו של יקירם ולתכנן את דרכו האחרונה. הסיוע ברגעים הללו הינו החשוב מכל וכולל סידורי ההלוויה מול המוסדות, הודעה ופרסום לקרובי המשפחה והחברים, תכנון הטקס והלוגיסטיקה סביבו (כיסאות, הצללה, מים, מערכת הגברה ועוד) וכן החשוב מכל תכני הטקס, כי הרי זוהי דרכו האחרונה וכל שחשוב למשפחה היא הנצחת דרכו האחרונה שתהא הכי קרובה לדרכו בחיים.
כאן נכנסת 'דרך אחרת' ומסייעת ברגעים אלה בעזרת מקצועיותה הרבה וניסיונה העשיר ומסוגלת לטפל בכל המכלול כאשר לנגד עינה עומדת המשפחה ורצונותיה בוא בזמן שהמשפחה מתייחדת עם כאבה ועוסקת בפרידה מיקירם.

 

פטירה של אדם יקר היא רגע קשה מכל בחינה שהיא. לעתים אנו רואים כיצד יש כאלו שנשברים לחלוטין ואינם מסוגלים לעשות דבר בימים הראשונים לאחר פטירת אב, אם או בעל, ולעתים אנו רואים כיצד גם אנשים יציבים וקשוחים במיוחד מבינים עד כמה ארגון הלוויה הוא משהו שהיו מעדיפים לא לעסוק בו בכלל.

 

בין אם מדובר על חוסר יכולת לארגן את ענייני ההלוויה ובין אם מדובר ברצון מובן לעזרה בגלל מורכבות הדברים והעומס הנפשי, הרי ששירות חשוב בעניין זה יכול לעשות את ההבדל בין מיצוי מהלך ההלוויה בצורה אמיתית ובין הרגשה שהרגעים האחרונים עם הנפטר לא היו מספקים ולא נוצלו כראוי.

 

הניהול המכובד של טקס ההלוויה

גם אלו שנמצאים במצב נפשי לא פשוט בעת פטירתו של אדם יקר זוכרים לאחר תקופה מסוימת את אירוע ההלוויה אם הוא אורגן בצורה קפדנית ומיצה לחלוטין את הרגע הקשה. נראה כי הזיכרון האיכותי והחשוב הזה נוצר בזכות ניהול מכובד של טקס הפרידה ובזכות ארגון הלוויה נכון מתחילתו ועד לסופו.

 

כשאנו חושבים על הלוויה אנו צריכים להבין שמדובר לא רק בסידורים שיש לעשות מול גורמים שונים, אלא גם ביציקת ערך רגשי, כשהדבר מבוצע בעת ארגון הלוויה ע"י טקס שמונחה בצורה מכובדת ומעניק לכל הנוכחים הזדמנות להגיד שלום לאדם יקר שהיה לצדם שנים וכעת הולך לעולם שכולו טוב בדרכו האחרונה.

 

מציוד ועד מענה על כל צורך רגשי

רמת המורכבות של הלוויה יכולה להיות לעתים גבוהה מאוד. אחרי הכול, לכל נפטר יש מספר שונה של אנשים שהכירו אותו ומאוד מעוניינים להגיע להלווייתו, כל נפטר גר במקום אחר, ולכל משפחה יש דרישות בהתאם לצרכיה השונים. לכן חברת "דרך אחרת" מציגה גמישות רבה ורצון אמיתי ליצור ארגון הלוויה בצורה מושלמת.
בזכות שילוב של מערכת הגברה, חלוקה של דפי קדיש מנוילנים המציגים את הנצחת הנפטר, פתרונות הצללה או מחסה במקרים של שמש קופחת או גשם באזור חלקת הקבר, וכמובן כיסאות, פרחים שמסופקים לאורחים כדי להניח על הקבר, מים ורגישות רבה מדובר הן על אספקת ציוד חשוב והן על מענה לגבי צורך נפשי.