כשאומרים סבתא אומרים טוב לב, אומרים מסירות אין קץ, אומרים חיוך וצחוק, אומרים מטעמים נהדרים שלא טעמתם מימיכם, אומרים אורך רוח לכל שטות שנעשה, אומרים עידוד ומילה טובה, אומרים סיפורים מופלאים על מהלך חייה המטובלים לעיתים בצחוק. כאשר סבתא הולכת לעולמה, אנו הנכדים, מרגישים בחיסרון הזה ורוצים בכל דרך שהיא להמשיך ולהזכיר אותה ואת דרכה.

אנו הנכדים, נרצה לקיים לכבודה ולזכרה טקס אזכרה שבו נוכל להודות לה וליידע אף את כל המשתתפים, משפחה וחברים, אודות מעשיה הטובים, דרכה ופועלה.

הרעיונות רצים בראש באי סדר, ואין מישהו שיארגן ויארוז זאת לטקס מכובד ויאה לסבתא היקרה שלנו ואז אנו נוטים ללכת למוכר ולוותר על הרעיונות היפים שלנו.

אז לא עוד !

'דרך אחרת' תוכל להפיק יחד אתכם ולכבוד הסבתא היקרה שלכם אזכרה ייחודית בדיוק כפי שדמיינתם. מגוון התכנים אשר מביאה 'דרך אחרת' שהינה בעלת ניסיון רב בטקסים מסוג זה, יוכלו לסייע לכם לבחור את המתאימים בדיוק לסבתא היקרה. משחקי תפקידים, שירה וזמר, סרט ומצגת, אלבום מתכונים ייחודי ועוד. לא רק זאת, 'דרך אחרת' תוכל אף לסייע בכל הצד הלוגיסטי, החל ממציאת מקום המתאים לכמות המוזמנים, הנחייה והגברה, שולחנות וכסאות, מולטימדיה וכיבוד קל עד ארוחה עשירה.

כל הציוד הנחוץ לניהול אזכרה

ארגון של אזכרה הוא לא דבר פשוט. במיוחד אם אנו מדברים על מספר לא מבוטל של אנשים שאמורים להגיע ולכבד את זכרה של נפטרת שהלכה לעולמה בגיל מבוגר, הרי שזה די ברור כי צריך לדאוג לציוד בהיקף המתאים על מנת שאף אדם בכל גיל שהוא לא ירגיש שלא נוח לו או שחסר לו משהו בזמן שהוא משתתף באזכרה.

הדבר שראוי מאוד להקדיש לו תשומת לב רבה ולבחון אותו בצורה רצינית ביותר הוא הציוד שנדרש לאזכרה. אם אנו מדברים על אזכרה לסבתא שרוצים לערוך בצורה הראויה ביותר, הרי שרק הזמנת ציוד מספק מחברה שמתמחה בכך כבר לא מעט שנים, היא זו שיכולה ליצור טקס נוח מאוד שמרגש יותר להשתתף בו.

גם הנחיה היא דבר חשוב

בין שלל הדברים שמרכיבים טקס אזכרה שיש לו ערך מיוחד יותר הוא זה שמדבר על הנחיית הטקס. אחרי הכול, חשוב מאוד לא לחשוב בצורה שגרתית ולערוך אזכרה לסבתא כשבכל שנה חוזרים על המתכונת המוכרת ומרגישים לעתים כיצד מדובר חלילה על אירוע מאולץ אליו מרגישים משתתפים מסוימים חובה להגיע.

הנחיה מקצועית באזכרה כזו מראה כיצד הדובר אוסף את כל המידע הרלוונטי על הסבתא ומציג אותו לנוכחים בצורה נעימה ומרתקת. לגבי אזכרה לסבתא, הרי שהיום כבר מדובר על משהו שרבים חושבים עליו בחיוב. זאת מאחר ומדובר על רענון השגרה שבטקסים כאלו ובהעלאת זכרה של הנפטרת בצורה מרשימה יותר.

מקדישים לסבתא את הזיכרון שמגיע לה

סבתא היא אדם מיוחד במינו שכל ילד, ילדה, נכד, נכדה, או אפילו נין או נינה יכולים לספר עליה רבות ולהפליג בשבחה. זאת בין אם הם זוכרים את רצינותה הרבה אל מול האתגר של גידול ילדים בתקופות קשות מאוד ובין אם מישהו זוכר בצורה אישית מאוד כיצד היא דאגה לשמח אותו במטעמיה או בתשומת לבה המיוחד.

כך או כך, ראוי מאוד לעשות את הכול על מנת להקדיש לסבתא את הזיכרון שמגיע לה. הדבר אומר שיש לנהל טקס מכובד וערכי יותר שמראה עד כמה אזכרה לסבתא היא לא רק תפילה לזכרה או התאספות שגרתית מדי שנה, אלא שהיא זו שמזכירה במדויק ובצורה מלאת עומק עד כמה סבתא הייתה אדם מיוחד ומקסים.