כאשר סבא היקר שלנו הולך לעולמו וההורים שלנו ספונים בכאב האבדון, זה הזמן שלנו הנכדים להציע דרכים להנצחת שמו ופועלו של סבא. אנחנו הנכדים מכירים את הצד הנעים של סבא, כאשר כבר עול הפרנסה עליו היה קל יותר והיה לו זמן רב יותר לספר לנו על קורותיו ודרכו שעשה עד כה.

לנו בדרך כלל יש את הרצון העז להזכיר את הצד הזה של סבא שחסר לנו כל כך פתאום. לקיים טקס מכובד ובו נזכיר את פועלו, נדבר בזכותו, נזכיר את הפעילויות שאהב לעשות יחד אתנו ועוד.

טקס אזכרה ייחודי רק לסבא, לכל המשפחה והחברים הקרובים.

'דרך אחרת' מפיקה טקסי אזכרה מהסוג הזה, היא בונה יחד עם המשפחה את התכנים ברגישות ואמפטיות ומעניקה מניסיונה הרב מגוון אפשרויות החל מקטעי משחק, זמר ושירה, סרט ומצגת, ספר אוטוביוגרפי או אלבום תמונות מרגש. בד בבד דואגת למיקום נוח לפי מספר המוזמנים, ביצוע לוגיסטי של שולחנות, כסאות, כיבוד קל ועד לארוחת ערב, הנחייה, הגברה, מולטימדיה ועוד.

'דרך אחרת' מפיקה טקס אזכרה לסבא מכובד ומרגש כמו שתמיד רצינו, אנחנו הנכדים.

עריכת טקס מכובד ומיוחד יותר

לעתים אנו רואים כיצד למרבה הצער אירוע כמו אזכרה הופך להיות הן נטל מסוג מסוים והן כזה שרבים מגיעים אליו באדישות ועוזבים אותו באדישות לא פחותה. נראה כי היום חשוב עוד יותר לבחון את ההפקה של אזכרה לסבא, ובהחלט ראוי לקרוא לכך הפקה, על מנת שהאירוע כולו יהיה מכובד הרבה יותר מאשר בד"כ.

זכרו של אדם יקר הוא משהו שאנו רוצים לכבד בצורה רצינית, ולכן עניין של איסוף מספר אנשים לשעה או שעתיים כדי להעביר את טקס האזכרה בצורה מחייבת ותו לא, הוא לא משהו שאפשר להתגאות בו. בזכות אפשרות רצינית יותר שקיימת היום ניתן בהחלט לערוך טקס אזכרה לכל סב שנפטר ולעשות זאת בצורה מרשימה.

לא צריך לנהל לבד את האירוע המרגש

בראש ובראשונה חשוב מאוד להבין שהיום במדינת ישראל אף אחד לא צריך לחשוב על ניהול טקס האזכרה לבדו. אם אנו חוזרים לעניין שמדובר על הפקה ולא על העברת זמן בצורה מחייבת, הרי שכשמדובר על חברה שמתמחה בתחום, אזכרה לסבא הופכת להיות זמן מיוחד שבו באמת מנהלים טקס מעניין ומרתק.

ניהול איכותי של טקס האזכרה הוא כזה שיכול לכבד עוד יותר את זכרו של הסב. עבור בני משפחה רבים, הרי שמדובר על טקס מכובד מאוד בו מתקבלים הנוכחים בצורה שונה מאשר טקס אזכרה רגיל ומצטרפים להאזנה משותפת על פועלו של הנפטר. כך, אזכרה לסבא היא משהו שירגש יותר את הנוכחים ששוב הגיעו לחלוק לו כבוד.

מזכירים את המורשת של סבא

עבור כל מי שלוקח חלק באזכרה שמנוהלת בצורה רצינית ומעניינת יותר ,הרי שהוא רואה כיצד מעבר לתפילה עצמה ומעבר לסעודה שנערכת באזכרות מסוימות, נוצר עניין מרתק בהקשבה לפועלו של הסב שנפטר. אחרי הכול אזכרה לסבא היא הזדמנות לספר שוב, אך הפעם בצורה מיוחדת ומקורית, מה הספיק לעשות אדם יקר זה בחייו.

אין ספק שברגע שמופיע אדם שיודע להנחות טקסים שונים ולנאום ולדרוש בפני קהל מכל סוג שהוא, הרי שסיפורו של הסב יישמע הפעם בצורה מעניינת יותר וכזו שתמשוך תשומת לב חיובית מכל הנוכחים לכל אורך האזכרה. כך המורשת החשובה של הסבא היא לא משהו שמתיש מישהו מאלו שהגיעו לאזכרה שלו.