לאחר ההלוויה פוקדים את ביתו של הנפטר הרבה מנחמים, משפחה קרובה ורחוקה, חברים של הנפטר ובני משפחה היושבים שבעה. המנחמים מגיעים לנחם את המשפחה האבלה ולעיתים בית הנפטר הוא מקום קטן שלא יכול להכיל כמויות של מבקרים או לחילופין הנפטר בערוב ימיו שהה בבית אבות ואין בית לפקוד בימי השבעה.

בכדי לארח בכבוד ובנוחות את המנחמים הרבים המגיעים לתת כבוד אחרון, ניתן להשכיר אוהל שיכיל את כל האמצעים לאירוח, אוהל המותאם לכמות המנחמים הצפוי ולתנאי מזג האוויר (מחסה, חימום/קירור וכד'), תיאורה, כסאות ושולחנות, מיחם, כיבוד ועוד.

'דרך אחרת' יכולה לספק את האוהל ותכולתו למשך ימי השבעה וזאת בהתאמה מלאה לצרכי המשפחה. האוהל מסופק לבית המשפחה או לכל מקום שתבחר, מוקם ומפורק יחד עם כל הציוד כאשר המשפחה עצמה עסוקה אך ורק באבלה הכבד. קיימים מגוון של אוהלים וגמישות בבחירת הציוד הנוסף המותאם לצרכי המשפחה.

טווח המחירים הגדול שקיים היום

אלו שחווים פטירה של אדם יקר רואים כיצד הם נאלצים לבצע בחירות של שירותים ופריטים שונים שכלל לא היו מעניינים אותם אם לא היה מדובר ברגע לא פשוט בחיים. אוהל לשבעה למשל, הוא כזה שמציג את המספר הרב של חברות שקיים היום בישראל המספקות אוהלים בגדלים ובאיכויות שונים תוך הצגת הבדל במחירים.

כמו לא מעט מוצרים ושירותים אחרים שמוצעים לכל דורש בכל מדינת ישראל, אנו בהחלט רואים כיצד גם לגבי אוהל כזה יש טווח לא קטן של מחירים. טווח גדול כזה מזכיר לכל אדם שלא רק לגבי רכישה של מוצר חשמלי או הזמנת איש מקצוע יש לברר היטב את ההבדל בין המחירים, אלא שגם שירות כזה יכול להיות מגוון מאוד במחירו.

המחיר חייב להיות קשור לרמת השירות

אין ספק שרמתו של האוהל היא דבר חשוב מאוד עבור כל מי שצריך לנהל את אירוע השבעה בצורה מכובדת ורוצה מאוד להציע לאבלים ולמגיעים לנחם מקום מספק לערוך בו את התפילות ולהתייחד עם זכרו הטרי של הנפטר. לכן אנו צריכים לעסוק ברמת השירות לגבי אוהל לשבעה ולזהות את הקשר בינה לבין המחיר.

במילים פשוטות, הרי שאנו בהחלט יכולים לראות כיצד לעתים מחיר מסוים יכול לגרום לחשד כי מדובר על שירות שאינו יכול להיות מספק בצורה מוחלטת. כך, לעתים אנו רואים כיצד מחיר נמוך מאוד של סוג מסוים של אוהל לשבעה מוביל לרמת שירות לא גבוהה, בלשון המעטה. כמובן שלעתים מחיר זול הוא כזה המציג מבצע מסוים, ולכן הרעיון הוא שיהיה קשר חיובי בין המחיר לשירות.

שווה להשוות בין החברות

כפי שציינו קודם לכן יש המון חברות שמציעות שירות של השכרת אוהלים לאלו שצריכים למרבה צערם לשבת שבעה. כך גם יש מנעד מחירים לא קטן שיכול לעתים לבלבל גם את מי שמחשיב את עצמו כאדם ערני שיודע לבדוק מוצרים ושירותים שונים בצורה עניינית על מנת להבין האם תג המחיר שמוצמד אליהם אכן הגיוני.

האפשרות שמישהו יתבלבל כל כך לגבי שירות השכרה של אוהל לשבעה היא כזו שמדגישה עד כמה חשוב לעשות השוואה בין החברות השונות, אך חשוב לעשות אותה בצורה ממוקדת ולא מפוזרת. כך זוכרים היטב אלו הן החברות ששווה לעבוד איתן ובוחרים לבסוף את החברה שמציעה שילוב אמיתי בין מוצר, שירות ומחיר.