יפעת בורקין – נעים להכיר

שלום לכולם ונעים להכיר – אני יפעת בורקין , ולבעלי ולי יש עסק מדהים. עד היום אנשים נרתעים מתחום העיסוק שלנו….למה?
כי אנחנו עוסקים בתחום שהכי קשה להתמודד איתו – מוות….וזאת למרות שהמוות הוא חלק בלתי נפרד מהחיים!

מה עושה אישה בגילי כמפיקת לוויות, אזכרות, ימי הנצחה ועוד? איך הגעתי לזה? ולמה כדאי שנכיר ונהיה בקשר גם אם הוא וירטואלי?
כל אלו תמצאו כאן ב"נעים להכיר"

נקודת המפגש הראשונה שלי עם בתי עלמין ובניית מצבות הייתה כאשר התאהבתי בתור ילדה צעירה או נכון יותר מד"נית מפונקת במפקד הקשוח שלי. הוא היה בעל עסק משפחתי של בניית מצבות. שגיא שמו וכן – הוא בעלי! שגיא הוא דור שלישי במשפחה העוסקת בתחום המצבות. הוא גדל אל תוך התחום וכשהיה צעיר מצא את עצמו לא פעם עוזב את הלימודים ובא לעזור לאביו בתכנון ובניה של מצבות או סתם להתרוצץ בין המצבות.

במהלך כל השנים נתקלתי בפניות שמגיעות לבעלי, עם כל מיני שאלות ובקשות עזרה מידית אחרי הפטירה. מהר מאוד הבנתי שאם פונים לבעלי, שהוא קבלן מצבות, משמע שאין מישהו שיטפל בכל אותם הנושאים הנלווים וזאת עוד הרבה לפני החלטה על בחירת מצבה.

בחרתי לעשות מעשה, להיות חלוצה בתחום ליווי משפחות נפטרים. לקחתי את כל אותן השאלות שחזרו על עצמן במהלך השנים ונתתי להן מענה בעסק שנקרא "דרך אחרת" – כי אני מאמינה שיש דרך אחרת להיפרד מיקירנו וכל אחד צריך לבחור מהי הדרך המתאימה לו ולמשפחתו.

איזה בית עלמין מתאים לכם? מה הזכאות שלכם? חברה קדישא? משרד הבריאות? חברה קדישא? אמבולנס? קירור? רישיון קבורה? ועוד הרבה שאלות שעליכם לדעת דווקא ביום שחרב עולמכם. האם תרצו להיפרד בדרך אישית מיקירכם? הנחיה? מוזיקה? כסאות? הצללה או מחסה מפני הגשם? איך מתחילים עם הכנת המצבה? שבעה? הנצחה? המון המון שאלות ורצונות וכל זה עולמי. כן…טפו טפו שלא נדע ולא נצטרך ועם זאת זכרו: המוות הוא חלק בלתי נפרד מהחיים – חבל להדחיק – בואו נדבר בקול, נחשוב ביחד ולא נפחד!
ואני כאן בכל שאלה, הבהרה או עזרה
שלכם,
יפעת בורקין
דרך אחרת